Jasenka rekreační středisko Zubří

Sportoviště

Letní pobyt

V blízkém okolí naleznete pestrou nabídku aktivit - pěší turistika, výlety na kole, koupání v blízkém Zuberském rybníku, tratě MTB a singletracky, Městské lázně v Novém Městě na Moravě aj.

Zajistíme pro Vás autobusovou dopravu i zapůjčíme potřebné sportovní vybavení.

Zimní pobyt

V zimních měsících máte možnost si v blízkém okolí rekreačního střediska Jasenka zalyžovat v lyžařském areálu Ski Harusák, vyzkoušet upravené běžecké trasy nebo navštívit Vysočina arénu v Novém Městě na Moravě.

Zajistíme Vám lyžařský výcvik či běžecké instruktory.

Turistika

Turistika

V okolí je velké množství turistických tras s přírodními památkami, kde můžete spatřit nejen krásnou přírodu, ale i bezpočet chráněných druhů rostlin i živočichů. Zajímavá jsou místa jako např. Pernovka, Vávrova skála či krajina U Bezděkova. Mezi turisty jsou oblíbené i křížové cesty Slavkovice, Horní Bobrová a cesta na Harusův kopec. Vyhledávané jsou rovněž značené naučné cesty, jako je např. Metodka, Tři kříže a Milovská naučná stezka vedoucí pod skalami Čtyři palice. Oblíbeným cílem jsou např. i skalní útvary Devět skal (nejvyšší bod CHKO), Drátenická skála, Milovské perničky se zvláštními prohlubněmi, skalnatý vrchol Prosíčka nad údolím řeky Fryšávky, skalní blok Štarkov se zbytky hradu Skály, vyhlídka Hraběcí stolek nad meandrem řeky Svratky a Pasecká skála.

Z dalších zajímavostí můžeme jmenovat Nové Město na Moravě s renesančním zámkem, Horáckým muzeem a Horáckou galerií, dále pak město Žďár nad Sázavou se světoznámým poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a dalšími stavebními památkami J. B. Santiniho v okolí, hrad Pernštejn s oblíbenou skalní vyhlídkou na hrad a vláčkem, zříceniny hradu Zubštejn, Rožná, Jivina, Mitrov, Lísek, Valy, Dalečín, zámek Radošín atd.

Aktivity

Přímo v areálu rekreačního střediska si můžete zahrát volejbal nebo přehazovanou na beachvolejbalovém hřišti. Multifunkční oplocené hřiště nabízí možnost zahrát si tenis, nohejbal, volejbal nebo si zaházet na basketbalové koše. 

V letních parních měsících určitě oceníte možnost skočit do přírodního rybníku, který máme přímo v areálu, stejně jako dětské hřiště, které je volně dostupné.

V přízemí hlavní budovy se nachází herna se dvěma stoly na stolní tenis, jeden kulečníkový stůl a šipky.

K zapůjčení je připraveno sportovní vybavení: basketbalový a fotbalový míč, volejbalový míč + síť, ruské kuželky, kulečník (tágo + koule), pálky na stolní tenis s míčkem, badmintonové rakety s košíkem, tenisové rakety s míčky a šipky. Více informací o zapůjčení se dozvíte na recepci střediska.

Zasedací místnost

V hlavní budově naproti restaurace se nachází zasedací místnost s kapacitou 20 osob. V přední části je místnost vybavena dataprojektorem vč. plátna a dostatečným ozvučením. V případě zájmu je možné do zasedací místnosti připravit catering formou coffee breaků.

Ve druhé části zasedací místnosti se nachází dětský koutek vybavený množstvím hraček a deskových her.